понеділок, 26 вересня 2022 р.

150 років від дня народження Соломії Крушельницької

 

23 вересня виповнюється 150 років від дня народження видатної Соломії Крушельницької


 

Декілька цікавих фактів про Соломію Крушельницьку:

·         ідеальна співачка, якій аплодував світ;
·         народилася 23 вересня 1872 року в сім'ї греко-католицького священника у селі Білявинці на Тернопільщині;
·         навчалася у Тернополі, Львові, а також в Італії;
·         60 оперних партій, її називали ідеальною співачкою.
·         За життя Соломію Крушельницьку здебільшого називали Саломеєю і вона себе так називала. Це ім'я зазначене і в документі про хрещення.
·         Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові – розміщений у колишньому будинку Крушельницької, де співачка провели останні роки свого життя – нараховує у своїх фондах понад 25 тисяч експонатів.
·         «Її голос – сильне, соковите і дзвінке драматичне сопрано, здатний до різноманітних вокальних відтінків. Вона не женеться за голосовими ефектами, а весь свій художній інтелект переливає у глибоко відчутий нею образ героїні. Це робить її ідеальною співачкою, бо вона однаково прекрасно і співає, і грає» – так писали варшавські газети про Соломію Крушельницьку.


В бібліотеці оформлена книжкова виставка, де  учні можуть познайомитися з її життєвим та творчим шляхом.




Екскурсія першокласників до бібліотеки.

 

Традиційно у вересні відбувається   ознайомлення першокласників зі шкільною бібліотекою, системою її роботи, правилами користування, послугами абонемента та читальної зали; різноманітністю книг в бібліотеці, порядком  розташування  книг на полицях.

 Учні 1-А та 1-Б класу завітали до шкільної бібліотеки та  дізналися про походження слова «Бібліотека», про цікаві книжки, енциклопедії та дитячі журнали. Також мали змогу  послухати цікаві історії про книги, де розповідалося про правила поводження з книгою та підручниками.

 Розмаїття цікавих, яскравих книг та журналів, неодмінно подарували дітям купу нових вражень та допомогли потрапити до чарівного світу принцес, фантастичних пригод та мандрів.




четвер, 17 березня 2022 р.

21 лютого Міжнародний день рідної мови

 

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна, дзвінкотюча,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна, шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна, прекрасна,

Солов’їна, барвінкова

Українська рідна мова

 

(Антоніна Каніщенко)



    Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

   Пройшла година цікавої української мови  для учнів 3- Г класу « Мова – духовне багатство народу».  Школярі захопливо слухали легенду  « Як  ростуть слова», дізналися цікаві факти про рідну мову, змагалися  хто швидше складе прислівя, утворить нове слово,  шукали відповіді на запитання…

   Рідною мовою говорить серце й  душа української землі. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови.

  




вівторок, 15 лютого 2022 р.

14 лютого-День закоханих

   День  закоханих-  весь світ відзначає 14 лютого лютого,  в Європі з XIII століття, в США – з 1777 року, У нас – з початку  1990-х років. Чому саме цей день і чому саме свято закоханих?

  З приводу цього існує чимало красивих легенд. Відома легенда з часів Римської імперії про єпископа Валентина, який був покараний за те, що всупереч імператорському наказу вінчав римських легіонерів із їхніми коханими. Якби там не було, а кохання існує стільки, скільки існують і люди, і займає головне місце у їхньому житті. Доказом того є книги про любов, читаючи цікаву книгу, людська свідомість сама малює в своїй уяві цю історію.  Поринути у світ романтики та кохання допоможе книжкова виставка         « Шкільна любов».

  У цей день навіть повітря наповнюється коханням. Амури поспішають з'єднати пари, почуття яких перевірені часом, і допомагають зустрітись половинкам, що загубились у просторі. Зробити красиву світлину біля романтичного дерева пропонуємо  всім охочим.