пʼятниця, 20 листопада 2020 р.

День Гідності та Свободи

 

   21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

  В бібліотеці для учнів  початкових класів проведено  патріотичну годину                 « Україна – територія гідності та свободи». Учні дізналися  про хід подій на Майдані в ті дні,  з почуттям гордості вслухалися в кожне слово бібліотекаря,  яка  у своїх виступах повідомила, що Україна – це територія гідності і свободи, адже тема Майдану – одна з важливих трагічних тем в історії України. 

  Школярі мали змогу  познайомитись  з книжковою виставкою  на якій представлені книги  про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи. 

Цього  дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. 

Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.









вівторок, 10 листопада 2020 р.

9 листопада День української писемності та мови

                День української писемності та мови .

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства

П. Куліш

 

     До найкоштовніших  надбань кожного народу належить мова. Тому й називаємо це надбання " Рідна мова". Рідна як мати, як Батьківщина,як усе найдорожче серцю. В бібліотеці розгорнуто тематичну книжкову виставку присвячену рідній мові.

   Свято було засновано президентом  України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року. За православним календарем – це день вшанування памяті преподобного Нестора- літописця- письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора- літописця починається писемна українська мова. Так, наша мова – це мова великого народу і великої культури.